Hned na začátku musím říct, že recenze je v tomto případě asi moc silné slovo. Chtěl bych se zde prostě podělit o svou uživatelskou zkušenost s popruhem na dva foťáky od firmy Lokoko, který jsem si nedávno pořídil na focení svateb. Jedná se o českou firmu, malou dílnu, která popruhy vyrábí ručně a používá kvalitní materiály. To vše mi přišlo sympatické, takže jsem se rozhodl jejich popruh vyzkoušet.
Vybral jsem si hnědou variantu. Kromě té nabízí i černou, která se mi ale tolik nelíbila. První dojem po rozbalení byl velmi dobrý, popruh už obsahuje veškeré díly k uchycení a vše vypadá kvalitně. Překvapilo mě, že kůže je příjemně měkká a trochu i pružná. Nošení se ukázalo jako opravdu pohodlné. Nemilé zjištění bylo, když jsem po celém dni nošení na bílé košili na těch nejexponovanějších místech objevil dva hnědé fleky. Barvit by to asi nemělo, že? Předpokládám, že na vině byla odrolená kůže. Svědčí pro to fakt, že to bylo v místech kde po řemeni jezdí přezky, a také že šly ony fleky snadno vyprat. Kdyby pouštěla barva, byl by to docela průšvih.
Co se týče velikosti, pokud máte výšku jako já kolem 180 cm popruh vám padne. Problém s délkou by mohl mít jen někdo o dost vyšší, délku lze samozřejmě nastavovat. Jen možná malinko škoda, že popruh nemá zkosené hrany. Sice na funkčnost to nemá vliv poutko nikde nezadrhává a chodí hladce, ale  s tímto detailem by byl v mých očích naprosto dokonalý. Docela se těším, až bude mít takovou tu patinu, kdy se ty hrany trochu sjedou.​​​​​​​​​​​​​​
popruh na dva fotoaparáty
Uchycení je vyřešeno oky do stativového závitu, plus máte možnost použít ještě řemínek do poutka fotoaparátu. Toto dvojité jištění se mi moc líbí. Nicméně v praxi se mi několikrát stalo, že se onen jistící řemínek na několikrát obtočil kolem foťáku, takže jsem občas musel udělat několik obrátek v opačném směru. Koho by to otravovalo, může klidně použít pouze uchycení do stativového závitu. Oko se nijak nepovoluje, karabinka je pevná a řešená tak, že náhodné otevření díky jejímu tvaru nehrozí. Na druhou stranu je odepnutí foťáku snadné a rychlé. Je znát, že si s pečlivým výběrem dílů k uchycení někdo tu práci dal.
První zkušenost z focení s tímto popruhem mám tedy pozitivní, zvykl jsem si na něj velmi rychle, karabinky nijak výrazně nechrastí, nošení je pohodlné, účel plní na sto procent. Samozřejmě ne každému musí tento styl vyhovovat. Já jsem měl například z počátku trochu problém v těsných prostorách, abych druhým foťákem neťukl někde o zeď. Ale je to podle mě pouze věc zvyku. Další drobnou nepříjemností bylo, že se mi občas popruh posunul směrem dolů. Zarážky se tím pádem dostaly trochu víc dozadu a hrozilo, že při prudkém pohybu vpřed se foťáky potkají za zády. Při rychlejším pohybu je určitě dobré fotoaparáty přidržovat rukama. Na popruhu jsou zároveň v oblasti ramenou dvě očka, kam si můžete přichytit další foťák, nebo jiné příslušenství. Mně se osvědčily právě jako ukazatel toho, že mám řemen ve správné poloze a ona kolize za mými zády nehrozí. 
Po prvním focení jsem velmi spokojen, vše se zdá být funkční a navíc vypadá i dobře. Pokud potřebujete popruh na dvě těla, mohu jedině doporučit. Případné další zkušenosti s tím jak popruh stárne, přidám časem.

Mohlo by se vám také líbit

Back to Top