Vím, že jsem tak trochu proti sobě a ostatní fotografové na mě možná budou i naštvaní, ale mám tu pár (doufám) zajímavých tipů pro ty z vás, kteří rádi fotíte:

1. Nefoťte to samé hlavní dění, profík má větší praxi, lepší vybavení, a zde pravdě podobně pohoříte. A když ne, on má většinou ostré lokty a z nejlepšího místa vás klidně odstrčí :). Pro dobrý záběr udělá cokoliv, klidně se vyválí někde v bahně. 
2. Využijte své znalosti prostředí a lepšího splynutí s okolím. Můžete díky tomu lépe předvídat, kde se stane jaká zajímavá a komická situace (který strýček vyvede nějakou vylomeninu apod.). Lidé před vámi budou navíc přirozeně uvolnění. 
3. Fotky mějte dřív, nejlépe hned či druhý den. A když budete mít záběry, které profesionální svatební fotograf nemohl pořídit, protože byl právě zaujatý obřadem, zaručeně s nimi sklidíte úspěch.
4. Experimentujte a riskujte. Zkuste fotit skrze skleničku, všemožné odrazy, všímejte si lesklých předmětů, které se k tomu dají využít, třeba velká stříbrná mísa na polévku… Skvělé bude zachytit celkový pohled ze zajímavého místa třeba z nadhledu, pořídit momentku z pod stolu, kam si zalezly nezbedné děti apod.
5. Bavte se a svatbu si pořádně užívejte, protože na rozdíl od profíka se od vás neočekává výsledek. Popovídejte si s příbuznými, které vidíte jen vzácně, postarejte se o pořádnou zábavu. Můžete si dát klidně panáka a nemusí zůstat jen u jednoho :).
6. Buďte vtipní a nebojte se udělat si z někoho srandu, třeba karikovat bodrého strýčka, který to jistě unese (a když ne, na Instagramu to stejně nejspíš neuvidí :). Vaše fotky nemusí být technicky stoprocentní, jejich síla bude ve sdělení a v zachycení toho správného momentu.
7. Foťte mobilem, má to spoustu výhod. Je nenápadný a pohotový a v dnešní době je i výstup dostatečně kvalitní. Udělejte originální svatební Instagram Stories. Ocení to spousta známých, kteří třeba na svatbu nemohli osobně přijet a hlavně budete pohotoví a moderní. A ten schvácený pán s velkou brašnou plnou těžké fototechniky vám prostě nebude stačit :).  
A pokud právě hledáte nějakého toho fotografa, kterému to natřít, mrkněte se třeba zde: martindobrovolny.com

Mohlo by se vám také líbit

Back to Top