Máte Nikon D750, podle mého skvělý stroj, ale občas se vám tak jako mně zasteskne po barvách z D700? Zkusil jsem si vyrobit preset pro Adobe Lightroom, který staré dobré barvy z D700 alespoň trochu přiblíží. Pro nedočkavce - klidně skočte na konec článku, kde je odkaz ke stažení presetu zdarma :). 
Určitě to není perfektní a pokud si s tím bude chtít někdo pohrát a podělit se o výsledek, budu moc rád. Postup byl naprosto primitivní, vyfotil jsem si barevnou  a neutrálně šedou tabulku, kapátkem si srovnal vyvážení bílé a pak se snažil ostatní barvy dorovnat podle oka. Použil jsem stejné nastavení obou fotoaparátů a jako objektiv jsem zvolil Nikkor 50mm f1.4G. 
Na následujícím obrázku je vidět počáteční stav a rozdíl v barevném podání. D750 má méně saturované barvy a celkově dle mého táhne víc do zelena. 
Zde už můžete vidět, jak vypadají barvy poté, co jsem je srovnal. Níže jsou ještě screenshoty v detailu barev před a po. Je na nich patrné, že to není ještě úplně stejné, ale snažil jsem se je vyladit tak, aby alespoň přibližně odpovídala všechna políčka barevné vzorkovnice.
Zde můžete vidět, jak vypadá preset aplikovaný v praxi. Určitě chce vždy vyladit podle konkrétní fotky, ale snad se mi alespoň trochu podařilo barvám D700 přiblížit. 
Odkaz ke stažení presetu zdarma zde: stahuj

Mohlo by se vám také líbit

Back to Top